W Polsce, na świecie, dzieją się ważne rzeczy.
Uważamy, że naszą rolą jest informować i inspirować, od roku to robimy na ekranach MORE, współpracując z markami, z twórcami, blogerami, instytucjami, fotografami, projektami społecznymi.

Z Warszawy do Bejrutu, stolicy Libanu, jest ponad 3500 kilometrów. Niedawno przez krótko  wydał się być odrobinę bliższej za sprawą informacji w mediach. Na początku sierpnia w  porcie w Bejrucie doszło do potężnej eksplozji. Zginęło 190 osób, ponad 6500 zostało rannych.

Prezentujemy Wam „Beirut Snapshot”. To seria kronik z Bejrutu, realizowana przez Outride.rs  we współpracy z libańską fotografką Carmen Yahchouchy. Celem projektu jest opowiedzenie o kryzysie finansowym i politycznym w Libanie, 30 lat po zakończeniu wojny domowej.

Na Instagramie Outride.rs, serwisu z międzynarodowym dziennikarstwem przedstawiającym społeczne wyzwania, obawy, pytania i potrzeby, pojawiły się fotografie ze zniszczonego i zrozpaczonego miasta. Stamtąd  trafiły do nas.

Trzy miesiące po wybuchu w portowych magazynach fotografie Bejrutu znalazły się w 300 miejscach w Polsce. Emitujemy je na cyfrowych ekranach na ulicach w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie.

Zapraszamy Was do zobaczenia teraźniejszości Bejrutu w fotograficznych kronikach Outriders i Carmen.  Fotografka Carmen Yahchouchy relacjonowała wydarzenia dla agencji Reuters. Jej prace były wystawiane w Libanie, Grecji, Maroku, Portugalii i Francji. Jest członkiem Women Photograph i Magnum Foundation.

https://www.instagram.com/outrid3rs/
https://outride.rs/pl/

 

beirut snapshot

beirut snapshot

 

beirut snapshot

beirut snapshot