Godzina dla Ziemi WWF w sobotę, 28 marca.  #Zostańwdomu i na godzinę zgaś światło.

Być może po raz pierwszy tak silnie czujemy, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Od poniedziałku, 23 marca na ekranach MyLED i MORE emitujemy specjalne spoty.  Zaś 28 marca o godzinie 20:30 zachęcamy: zgaśmy światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. Sami również wygasimy nasze ekrany DOOH i neon Jet Line na dachu budynku, w którym mamy biuro.
Akcja WWF odbywa się w tym roku w Polsce pod hasłem „Nie tamuj rzek! Niech płyną” i zwraca uwagę na kwestię regulowania naturalnego przepływu wody w rzekach i budowania tam.
https://godzinadlaziemi.pl/

 

Godzina dla Ziemi WWF to akcja, która łączy! WWF pisze na swojej stronie, że każdego roku bierze w niej udział około 180 państw z 7 kontynentów.  O 20.30 lokalnego czasu w różnych miastach budynki – symbole na godzinę staną w ciemnościach. To symboliczny i (nie)widziany gest solidarności z wartością ochrony środowiska i zasobów planety.

WWF: idea jest bardzo prosta: wyłączasz światło – włączasz działanie dla miejsca, która daje życie. Ta globalna akcja inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. Jako konsumenci mamy ogromny wpływ na działania rynku. Jako obywatele – na tworzone prawo.

WWF wzywa: „Nie tamujmy rzek, niech płyną”. Do niedawna byliśmy przekonani, że tamy służąc ludziom przynoszą wiele korzyści. Dlaczego? Ponieważ chronią przed powodziami,  powstające przy nich zbiorniki gromadzą wodę na czas suszy. Ponadto z przeprowadzonych przez WWF badań wynika, że niemal połowa Polaków uważa, że tamy nie są szkodliwe dla środowiska. Tymczasem najwyższy czas powiedzieć głośno: tamy nie są dobre ani dla ludzi ani dla środowiska. Nie są zabezpieczeniem przed powodziami, pogłębiają problem suszy, z którym w obliczu zmiany klimatu będziemy musieli się coraz częściej mierzyć. WWF Polska w ramach tegorocznej kampanii przedstawia  prawdę o tamach: https://ww.wwf.pl/aktualnosci/nie-tamujmy-rzek-niech-plyna