W dniach 30 stycznia – 2 lutego 2024 roku, branża technologiczna skierowała swoją uwagę na Barcelonę, gdzie odbyły się targi Integrated Systems Europe (ISE) – największe na świecie wydarzenie poświęcone systemom audio-wizualnym i integracji systemów. W szczególności dla sektora Digital Out of Home (DOOH), ISE 2024 okazało się platformą prezentującą najnowsze innowacje, technologie oraz przyszłościowe strategie, które będą kształtować rynek w nadchodzących latach.

To były już dwudzieste targi ISE i zarazem rekordowe pod względem frekwencji i liczby wystawców. Hale targowe Fira Barcelona Gran Via odwiedziło ponad 74 tysiące unikatowych uczestników ze 162 krajów. Była to o 27 % większa frekwencja niż rok temu. W ośmiu halach wystawowych, na 82 tysiącach m2 powierzchni swoje rozwiązania prezentowało ponad 1400 wystawców.

Targi ISE 2024 pozwoliły uczestnikom na wgląd w przyszłość branży Digital Out of Home, prezentując szereg innowacyjnych technologii i rozwiązań. Od ultracienkich ekranów LED, przez zintegrowane platformy zarządzania treścią, po narzędzia do inteligentnych analiz. Wszystko to pokazuje, że branża DOOH dynamicznie się rozwija. Oferuje coraz więcej możliwości dla marketerów i reklamodawców. Nacisk na zrównoważony rozwój i odpowiedzialność ekologiczną pokazuje, że innowacje technologiczne mogą dodatkowo iść w parze z dbałością o środowisko. Wiąże się to z niższym zużyciem energii i wydłużonym cyklem życia sprzętu AV.

ISE to nie tylko targi, bo imprezie towarzyszy rozbudowany cykl konferencji i prezentacji. Towarzyszący targom ISE Digital Signage Summit zaoferował uczestnikom bogate źródło wiedzy i inspiracji. Podkreślono dynamiczny rozwój branży digital signage oraz jej coraz większe znaczenie w komunikacji marketingowej i publicznej. Prezentacje ekspertów, dyskusje panelowe i studia przypadków ukazały nie tylko obecne możliwości, ale również przyszłe kierunki rozwoju. Przede wszystkim gwałtowny rozwój sektora retail media, rozwój technologii LED i systemów zarządzania treścią, użycie generatywnej sztucznej inteligencji do tworzenia kontentu, czy też w oprogramowaniu i osprzęcie, rosnące znaczenie bezpieczeństwa IT.