Projekt „Babcia Pawela” mieliśmy pokazać 21 stycznia, z okazji Dnia Babci. Bo przecież nie ma lepszej daty, prawda?

No więc jest.
Kiedy czasem dzieje się coś, co burzy plan i zostawia cię z niedosytem, poczekaj i zobacz, czy za chwilę nie powiesz sobie: „Wiesz co? I bardzo dobrze, że tak się stało”. Bo wiecie co, bardzo dobrze, że tak się stało.
Okazało się, że jest data jeszcze lepsza.

W marcu, w Dzień Kobiet oddajemy przestrzeń starszym kobietom z błyskiem w oku, łagodnością i mądrością.
Autorką cyklu fotografii i projektu „Babcia Pawela” jest Monika Pazik, która zatrzymała na zdjęciach świat i kobiecość odchodzące w zapomnienie.

W Jet Line na ekranach. Babcia. Kobieta. ##

##
Poznajcie się.
Czesława. Ewa. Helena. Henryka. Julia. Maria. Weronika. Wiktoria. Zofia.

W Jet Line na ekranach. Babcia. Kobieta.

##
„Projekt <<Babcia Pawela>> jest moim powrotem do siebie. Fotografuję Babcie (nie wszystkie formalnie są Babciami), kobiety, w których w ułamkach sekundy odnajduję moją Babcię Pawelę. Jedna jest nią w spojrzeniu, druga w sposobie milczenia, inna w cieście drożdżowym przygotowanym na mój przyjazd.
Tych Babć za jakiś czas nie będzie. Nie będzie starych, zimowych palt oraz zup owocowych z domowym makaronem. Zabraknie wrażliwości na świat, która pamięta wojnę i chodzi po pokrzywach dla zdrowia. Nie będzie unikatowego połączenia, które chroni przed zniknięciem, przed całkowitym wymazaniem dzieciństwa.
Dlatego teraz portretuję Babcie. By je zachować, zapamiętać. Za wszystko, co dostałam mogę zrobić tyle: zapisać je w pamięci internetu” – pisze o wyjątkowym i bez wątpienia bardzo emocjonalnym projekcie Monika Pazik.

W Jet Line na ekranach. Babcia. Kobieta.

##

Na zakończenie:
Babciu Czesiu, Babciu Ewo, Babciu Heleno, Babciu Henryko, Babciu Julio, Babciu Mario, Babciu Weroniko, Babciu Wiktorio, Babciu Zofio – dziękujemy za spotkania – te out of home też.

##
Projekt „Babcia Pawela” Moniki Pazik od 8 do 31 marca w Jet Line na ekranach: w miastach GOP, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

 

Więcej na naszym Instagramie