Kuchnia w naszym biurze to centrum jetlinowego świata. Kawa zastąpiła darcie pierza. Przy ekspresie omawiamy bieżącą sytuację polityczną, pandemiczną i zdrowotną, dzielimy się informacjami o najlepszych promocjach, nowych kampaniach i historiach rodzinnych. Ale nade wszystko lubimy sobie tam postać i ponarzekać. I nie wiem jak Wy, ale ja mam bardzo polską naturę, uwielbiam mówić o rzeczach, na które nie mam wpływu.

Na szczęście jest też ta druga strona, która z wiekiem coraz częściej dochodzi do głosu, w której wiem kiedy walczyć, a kiedy odpuścić (odpuszczanie to drugie imię dojrzałości). Cykl self-care powstał w odpowiedzi na obecny, niepewny, i często bardzo stresujący czas. Na nasze drętwiejące ciała, bezradność i złość. Chciałam, aby komunikat, który będzie wybrzmiewał z tych spotów był jasny: obserwuj. Oddychaj. Odpuść. Zadbaj o siebie. Na to masz wpływ.

Blimsien_na MORE

Asia Niecikowska_naMORE

Prostota i dobro

Self-care to działania codzienne, te proste i drobne, które po prostu poprawiają nasze samopoczucie. To uważność, troska o samego siebie. Moim zdaniem to najlepsza odpowiedź na to, co dzieje się obecnie na ulicach, w naszych domach, ciałach, sercach. Dlatego do jego współtworzenia zaprosiliśmy inspirujące kobiety, które w sieci dzielą się swoimi sposobami na samodbanie.

Trufla_blog_na MORENaturalbyJess_naMORE

Inspirujące autorki

Każda z nich jest inna. Patrycja Dolecka (https://www.instagram.com/trufla.blog/) uwielbia gotować i karmić innych. Jedzenie to forma wyrażenia miłości: kładzie ją na talerzu. Jessica Zalewska (https://www.instagram.com/naturalbyjess/) uczy, jak dobierać składniki w pożywieniu, by leczyły duszę. Blimsien (https://www.instagram.com/blimsien/) jest wierną propagatorką starohinduskiej sztuki leczenia, ajurwedy. Karolina i Wiola (https://www.instagram.com/sisterhoodandsun/) tworzą przestrzeń w social mediach, która dotyka tematów energii kobiecej, samoakceptacji i czułości dla siebie. Kasia Bartoszewicz (https://www.instagram.com/kos.moc/) pomaga odkryć i zrozumieć siebie przez astrologię. Paulina Wota (https://www.instagram.com/paulinawota_pl/) na blogu łączy mądrość Wschodu z dorobkiem współczesnych nauk. Basia Tworek (https://www.instagram.com/basiatworek_ninjayogi/) jest nauczycielką jogi, psychologiem. W sieci pomaga odkryć nam jogowe ścieżki. Olga Butkiewicz (https://www.instagram.com/olgabutkiewicz/) jest certyfikowaną nauczycielką oddychania, na ekranach przypomina, że warto wziąć głęboki oddech. Paulina Lis (https://www.instagram.com/lisiepieklo/) to znana twórczyni kanału na YouTubie, w którym dotyka tematów minimalizmu, self-care, medytacji i diety roślinnej. Joanna Niecikowska (https://www.instagram.com/profiltaktyka/) codziennie przypomina, jak i kiedy pić wodę. Niby banalna sprawa, a jednak fundamentalna dla życia. Kasia Harmony (https://www.instagram.com/kasiaharmony/) to urodzona optymistka, z ekranów mówi do nas tańcząc na śniegu: „Otwórz oczy na tu i teraz. Masz więcej, niż ci się wydaje.”

KasiaHarmony_naMOREBasia Tworek_na MOREPaulina Wota_na MOREOlga_naMORESister_naMOREKosMoc_na MORE