Fundacja Rejs Odkrywców, powołana przez Michała i Marcina, właścicieli Jet Line, pomaga młodym ludziom obrać właściwy kurs. Organizujemy pełnomorskie rejsy na żaglowcach, w które zabieramy przede wszystkim dzieci i młodzież, będące pod opieką ośrodków opiekuńczo – wychowawczych.

1

Właśnie wróciliśmy z kolejnego, dziewiątego już Rejsu Odkrywców
(relację z Rejsu znajdziecie na stronie rejsodkrywcow.pl  a więcej zdjęć i relację na gorąco na fundacyjnym profilu FB).

Dlaczego żagle? W sumie to bardzo proste… ponieważ żagle to też out of home.

A naprawdę – Fundacja działa dzięki pasji i przyjaźni.
Została powołana w styczniu 2013 roku przez Michała Ciundziewickiego i Marcina Maszewskiego, żeglarzy – pasjonatów, przyjaciół i wspólników prowadzących Jet Line.
Działanie Fundacji opiera się o ideę morskiego wychowania młodzieży i polega na realizacji długofalowego programu prospołecznego.
W dotychczasowych dziewięciu rejsach na największych polskich żaglowcach wzięło udział
140 młodych ludzi oraz ich opiekunowie.

Misją Fundacji Rejs Odkrywców jest promowanie modelu życia, w którym praca, współpraca, przyjaźń i odpowiedzialność są wartościami. Nasza dewiza brzmi „zrób coś dla innych, zrób coś dla siebie” i jednym z celów jest promowanie wolontariatu.

Właśnie: wolontariatu.
Praca Fundacji nie byłaby możliwa bez wolontariuszy, pracowników i współpracowników Jet Line – dziewięć Rejsów Odkrywców to kilka tygodni na morzu, wiele tygodni rekrutacji – przygotowań, spotkań, motywowania, kibicowania, sprawdzania postępów…
Trudno byłoby to osiągnąć bez zaangażowania wszystkich osób, tych, które płyną i tych, które zostają w tym czasie w biurze, zastępując kolegów – żeglarzy.

W czasie Rejsów uczymy naszych młodych żeglarzy, że wszyscy jesteśmy jedną załogą.
Tworzyć jedną, dobrą załogą to fajne wyzwanie.
Myślę, że mam okazję być takiej częścią.