Nowy Jork, ogromne miasto, w którym wielkoformatowych grafik reklamowych mogłoby być mnóstwo. Jednak kiedy popatrzymy na Nowy Jork z najwyższych pięter wieżowców zauważymy, że mimo ogromnych budynków, reklam w nim jest stosunkowo niewiele. Pojawia się pokusa wykorzystania tylu interesujących, niewykorzystanych przestrzeni, miejsc i budynków.

IMG_3784

IMG_4101

IMG_4100

IMG_4104

IMG_4103

Ale Amerykanie zapanowali nad tą pokusą, tworząc za to jedno z najpiękniejszych miejsc dla pasjonatów reklamy i turystów. Tym magicznym, barwnym miejscem jest Times Square – plac na Manhattanie, znajdujący się na skrzyżowaniu Broadwayu i 7. Alei. Przestrzeń, w której z reklam stworzono kompozycyjne arcydzieło. Multimedialne grafiki, promujące różne marki, dopasowane są do siebie kolorystycznie, dzięki temu z przyjemnością możemy je oglądać, siedząc w samym centrum placu
i popijając dobrą kawę. Amerykanie od dziecka są uczeni, jak ważną rolę w komunikacji odgrywa kolor.
W niektórych szkołach kolory zarezerwowane są dla poszczególnych przedmiotów. Dzieci wiedzą,
że np. pomarańczowy zeszyt przeznaczony jest do matematyki.

IMG_4111

 

IMG_4108

 

IMG_4114

Reklamy na Times Square są przede wszystkim ruchome lub interaktywne. Ludzie tłumnie siedzą
na schodach, krawężnikach i kawiarnianych krzesełkach, podziwiając barwy Nowego Jorku. Wspólnie pozują również do zdjęć, które co jakiś czas wyświetlane są na ekranach reklamowych.

IMG_4107

IMG_4112

IMG_4106

O każdej porze dnia i nocy Times Square przyciąga tłumy. Jeśli ktoś z Was kiedykolwiek zawita do Nowego Jorku, koniecznie powinien zobaczyć to niezwykłe miejsce.

IMG_4109

 

IMG_4113