… skoro reklamy w całej naszej sieci Motorway i tak były pięknie i prawidłowo oświetlone?

Lampy wymieniliśmy po to (ściślej: wymieniamy ponieważ jest to proces, który zakończymy w lutym 2024 r.), żeby było jeszcze lepiej. Tym razem, żeby było jak najlepiej dla środowiska.

Chociaż ponad 80% sieci zasilamy energią pochodzącą z OZE, mamy zamontowane zegary astronomiczne, żeby reklamy na tablicach były oświetlone logicznie i według potrzeb, to ciągle też monitorujemy rynek w poszukiwaniu najbardziej efektywnych lamp (czy szerzej: rozwiązań energetycznych). Andrzej, który od ponad 20 lat dba o jakość Motorway i o ich oświetleniu wie wszystko, od lat szuka różnych rozwiązań i je testuje. Dzięki niemu dobrze wiemy, co najlepiej się sprawdzi.

I teraz jest ten czas, kiedy systemowo (tam, gdzie jeszcze tego nie zrobiliśmy, bo w około 30% mamy lampy LED-owe już od jakiegoś czasu) zastępujemy lampy żarnikowe nowymi, energooszczędnymi lampami LED.

Lepiej dla reklam, lepiej dla środowiska

To jest zmiana, która przyniesie korzyści i klientom, i nam, i środowisku. Reklamy będą widoczne w dzień i po zmierzchu równie dobrze jak dotychczas. Za to środowiskowo i kosztowo będziemy czuli ulgę. Nowe lampy zużyją mniej energii elektrycznej. LEDy są bardziej energooszczędne i trwałe niż lampy żarnikowe. Zużywają mniej prądu i rzadziej wymagają wymiany. Dzięki temu optymalizujemy eksploatację i dbamy o środowisko. Przyjrzymy się też gromadzonym danym, aby po analizie w kolejnym roku sprawdzić, jak realnie ta zmiana wpłynęła na kalkulację śladu węglowego naszej działalności. Naszej, ale i Waszej –  firm, które korzystają z naszych usług.

Wymiana lamp w całej sieci w stosunkowo krótkim czasie to spory projekt i inwestycja, do której przygotowywaliśmy się od początku 2023 r. Prowadziliśmy próby na testowej tablicy stojącej przed naszym magazynem. Sprawdziliśmy, jak różne modele lamp wpływają na jakość oświetlenia i co za tym idzie na widoczność plakatów. Wybraliśmy te, który zapewniają najlepszą jakość i najniższe zużycie prądu. Nowe oświetlenie pozwoli nam zaoszczędzić nawet 2/3 kosztów energii elektrycznej i to jest dla nas bardzo duża, realna  oszczędność.

A więc, kiedy od marca będziecie jeździć po Polsce, na każdej z ponad 380 tablic będą już nowe lampy.
Dla Waszych reklam zmieni się … nic. Dla nas, dla Was i dla środowiska – bardzo dużo.